Kapat

BAŞKANDAN MESAJ

NİĞDE OSB WEB SAYFASINA HOŞ GELDİNİZ

Zengin tarihe, kültürel değerlere ve doğal zenginliklere sahip Niğde, İç Anadolu'nun gözde şehirlerindendir. Geçmişte değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan Niğde sanayi kenti olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Eğitim düzeyi yüksek, asayiş sorunu olmayan, yaşam şartları kolay ve ucuz olan Niğde, yakın gelecekte başta sanayii olmak üzere, üniversitesi, turizmi ve tarımı ile Türkiye'nin önde gelen illeri arasına girmeye adaydır.

Niğde-Bor Karayolu üzerinde il merkezine 7 km, Bor ilçe merkezine 6 km uzaklıkta yer alan Niğde Organize Sanayi Bölgesi 420 hektar alan üzerinde sanayicilere hizmet vermektedir. Niğde OSB genişleme çalışmaları devam etmektedir. Niğde OSB'yi tanımak ve Niğde OSB'de yatırım yapmanın avantajlarını görmek için "Kurumsal" menüsüne göz atınız.

Yatırım yapmayı düşünen girişimcileri Niğde Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmaya davet ediyoruz.

 

Mustafa ALTUNBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Kapat

BELGE & DOKÜMANLAR

YAPI RUHSATI

YAPI KULLANMA İZNİ

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI

Close

AÇIK İŞ İLANLARI

Niğde OSB de faaliyet gösteren firmalarımızın vasıflı-vasıfsız eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmet vermektedir.


HABER, DUYURU VE ETKİNLİKLER

NİĞDE OSB GES TESİSİ YAPIMI DEVAM EDİYOR.

Daha temiz çevre ve daha ucuz enerji düşüncesiyle yola çıkan Niğde OSB Yönetimi, üretimin vazgeçilmez unsurlarından olan elektrik enerjisini, tüm dünyada olduğu gibi Bölgemizde de güneşten elde etme çalışmalarını tüm hızla sürdürmektedir.

5 ayrı 0,999 mW AC Kapasiteli (toplam 5 mW kapasiteli) lisanssız Niğde OSB GES tesisi yatırımı devam etmektedir. Ekim 2017’de faaliyete geçmesi planlanan ve yatırım bedeli 6 Milyon USD olan GES tesisinin yatırım bedelinin tamamı Akbank tarafından fonlanmıştır.

Yıllık 10.702.820,00 kWh elektrik üretecek olan tesis ile Niğde OSB’de fiziksel anlamda modern ve ileri teknolojiye dayalı bir yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik üretim tesisi kurulmuş olacaktır. Niğde OSB tüzel kişiliği ve Niğde OSB katılımcılarının ortak mülkü olan 6 Milyon USD sabit yatırım değerli bu tesis sanayicilerden ve Niğde OSB bütçesinden herhangi bir kaynak kullanılmadan gerçekleştirilmiş olacaktır.

Özellikle dünyada artan enerji savaşları ve terör saldırılarından etkilenmeden bölge firmalarına temiz ve kaliteli enerji sunulacaktır.