Kapat

BAŞKANDAN MESAJ

NİĞDE OSB WEB SAYFASINA HOŞ GELDİNİZ

Zengin tarihe, kültürel değerlere ve doğal zenginliklere sahip Niğde, İç Anadolu'nun gözde şehirlerindendir. Geçmişte değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan Niğde sanayi kenti olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Eğitim düzeyi yüksek, asayiş sorunu olmayan, yaşam şartları kolay ve ucuz olan Niğde, yakın gelecekte başta sanayii olmak üzere, üniversitesi, turizmi ve tarımı ile Türkiye'nin önde gelen illeri arasına girmeye adaydır.

Niğde-Bor Karayolu üzerinde il merkezine 7 km, Bor ilçe merkezine 6 km uzaklıkta yer alan Niğde Organize Sanayi Bölgesi 420 hektar alan üzerinde sanayicilere hizmet vermektedir. Niğde OSB genişleme çalışmaları devam etmektedir. Niğde OSB'yi tanımak ve Niğde OSB'de yatırım yapmanın avantajlarını görmek için "Kurumsal" menüsüne göz atınız.

Yatırım yapmayı düşünen girişimcileri Niğde Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmaya davet ediyoruz.

 

Mustafa ALTUNBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Kapat

BELGE & DOKÜMANLAR

YAPI RUHSATI

YAPI KULLANMA İZNİ

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI

Close

AÇIK İŞ İLANLARI

Niğde OSB de faaliyet gösteren firmalarımızın vasıflı-vasıfsız eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmet vermektedir.


HABER, DUYURU VE ETKİNLİKLER

NİĞDE OSB 18. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

 

COVİD -19 salgını nedeniyle gecikmeli olarak yapabildiğimiz, Niğde OSB'nin 18. Olağan Genel Kurulu maske - mesafe - hijyen kurallarına uyarak Bölge Müdürlüğü bahçesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcisi Hasan Hüseyin İLDEMİR ve divanın başarılı yönetimi ile gerçekleştirildi. 

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa ALTUNBAŞ tarafından 2019 yılı faaliyetleri ile 2020 yılı bütçesi ve çalışma programı katılımcılara anlatıldı. 

Denetim Kurulu raporları okundu. Yönetim ve Denetim Kurulu ibra edildi. 

Gündem maddeleri görüşülerek, Niğde OSB'nin genişlemesi (3. Tevsi Alan) dahil hepsi oy birliği ile kabul edildi. 

Alınan karara göre Niğde OSB'nin 243 hektar daha büyümesi için çalışmalara başlandı. 

1 Ocak - 15 Eylül 2020 arasında 9 şirkete toplam 484.000 bin m² yüzölçümlü 11 sanayi parseli tahsisi yapılması, üretime ara vermiş olan 4 sanayi parselinin devir ve satış yolu ile el değiştirmesi memnuniyetle karşılandı.  

2020 yılı yatırım ve harcama programı ile gelirleri değerlendirilerek, 2020 yılında sanayicilerimizden yönetim aidatı ve katılım payı (yatırım ve işletme katılım payı) alınmaması uygun görüldü.

Yatırım sürecinin zorluğu ve maliyeti dikkate alınarak önceki yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da belge hazırlama, belge onayları, proje tasdiki ve vizesi, ruhsat ve izinler için hiçbir  bedel alınmaması, işyerlerinden ilan ve reklam bedeli alınmaması oy birliği ile kabul edildi.  

Alınan kararların hayırlı olması temennisi ile toplantıya son verildi.