Kapat

BAŞKANDAN MESAJ

NİĞDE OSB WEB SAYFASINA HOŞ GELDİNİZ

Zengin tarihe, kültürel değerlere ve doğal zenginliklere sahip Niğde, İç Anadolu'nun gözde şehirlerindendir. Geçmişte değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan Niğde sanayi kenti olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Eğitim düzeyi yüksek, asayiş sorunu olmayan, yaşam şartları kolay ve ucuz olan Niğde, yakın gelecekte başta sanayii olmak üzere, üniversitesi, turizmi ve tarımı ile Türkiye'nin önde gelen illeri arasına girmeye adaydır.

Niğde-Bor Karayolu üzerinde il merkezine 7 km, Bor ilçe merkezine 6 km uzaklıkta yer alan Niğde Organize Sanayi Bölgesi 420 hektar alan üzerinde sanayicilere hizmet vermektedir. Niğde OSB genişleme çalışmaları devam etmektedir. Niğde OSB'yi tanımak ve Niğde OSB'de yatırım yapmanın avantajlarını görmek için "Kurumsal" menüsüne göz atınız.

Yatırım yapmayı düşünen girişimcileri Niğde Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmaya davet ediyoruz.

 

Mustafa ALTUNBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Kapat

BELGE & DOKÜMANLAR

YAPI RUHSATI

YAPI KULLANMA İZNİ

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI

Close

AÇIK İŞ İLANLARI

Niğde OSB de faaliyet gösteren firmalarımızın vasıflı-vasıfsız eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmet vermektedir.


HABER, DUYURU VE ETKİNLİKLER

NİĞDE OSB 5 MW GES TESİSİ ÜRETİME BAŞLADI

Sanayicilerimize ek gelir ve varlık sağlamak, gerektiğinde kendi ürettiği elektriği kullanma imkanı sunmak, yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanarak Ülkemizin enerji ihtiyacını çok küçükte olsa katkıda bulunmak amacıyla Niğde OSB sınırları içerisinde kurulu gücü 6,095 mW (DC) olan 5 mW (AC) üretim kapasiteli lisansız GES tesisi kurulmuş ve 10.11.2017 tarihi itibariyle üretime başlamıştır. 

Mevzuat düzenlemeleri konusundaki çalışmalarımız dahil beş yıllık emeğimizin karşılığını aldığımız için mutlu ve gururluyuz.  

100.000,00 m² yüzölçümlü teknik altyapı alanı üzerine yerleşen tesisimizin kurulumunda sanayicilerimize ve OSB bütçesine herhangi bir yük getirilmemiş, 6 Milyon USD bedelli yatırımın tamamı Akbank tarafından kredilendirilmiştir. Bu tesis kendi yatırımını karşıladığı gibi 25 yıl içerisinde OSB ve Sanayicilerimize 22 Milyon USD gelir sağlaması ön görülmektedir.

Yıllık 10.700.000,00 kWh elektrik üretecek olan tesis ile Niğde OSB modern ve ileri teknolojiye dayalı bir yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik üretim tesisi kazanmıştır.

Daha temiz bir çevre ve daha kaliteli enerji düşüncesiyle yola çıkan Niğde OSB Yönetimi, üretimin vazgeçilmez unsurlarından olan elektrik enerjisini, tüm dünyada olduğu gibi Bölgemizde de güneş ve diğer yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılama çalışmaları sürdürülecektir.