Kapat

BAŞKANDAN MESAJ

NİĞDE OSB WEB SAYFASINA HOŞ GELDİNİZ

Zengin tarihe, kültürel değerlere ve doğal zenginliklere sahip Niğde, İç Anadolu'nun gözde şehirlerindendir. Geçmişte değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan Niğde sanayi kenti olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Eğitim düzeyi yüksek, asayiş sorunu olmayan, yaşam şartları kolay ve ucuz olan Niğde, yakın gelecekte başta sanayii olmak üzere, üniversitesi, turizmi ve tarımı ile Türkiye'nin önde gelen illeri arasına girmeye adaydır.

Niğde-Bor Karayolu üzerinde il merkezine 7 km, Bor ilçe merkezine 6 km uzaklıkta yer alan Niğde Organize Sanayi Bölgesi 420 hektar alan üzerinde sanayicilere hizmet vermektedir. Niğde OSB genişleme çalışmaları devam etmektedir. Niğde OSB'yi tanımak ve Niğde OSB'de yatırım yapmanın avantajlarını görmek için "Kurumsal" menüsüne göz atınız.

Yatırım yapmayı düşünen girişimcileri Niğde Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmaya davet ediyoruz.

 

Mustafa ALTUNBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Kapat

BELGE & DOKÜMANLAR

YAPI RUHSATI

YAPI KULLANMA İZNİ

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI

Close

AÇIK İŞ İLANLARI

Niğde OSB de faaliyet gösteren firmalarımızın vasıflı-vasıfsız eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmet vermektedir.


HABER, DUYURU VE ETKİNLİKLER

“REKABETÇİLİK VE YENİLİK OPERASYONEL PROGRAMI (İPA-2)” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI NİĞDE OSB'DE YAPILDI.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda yürütülen “Rekabetçilik ve Yenilik Operasyonel Programı (İPA-2)” bilgilendirme toplantısı Niğde Valisi ERTAN PEYNİRCİOĞLU ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cevahir UZKURT’un katılımı ile 26 Eylül 2016 tarihinde Niğde OSB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Niğde Valisi Ertan PEYNİRCİOĞLU ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cevahir UZKURT’un yanı sıra Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan GÖRÜR, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Ayhan BİRİM, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket KATIRCIOĞLU, Belediye Başkanları, OSB Müdürleri, Kurum Müdürleri, Akademisyenler ile çok sayıda iş adamı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda açılış konuşmasını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve aynı zamanda Niğdeli olan Prof. Dr. Cevahir UZKURT, bilgilendirme toplantılarının ilkinin Niğde’den başladığının altını çizerek;

“İlimiz, Avrupa Birliği desteklerinden mümkün olduğu kadar fazla faydalanabilmesi için toplantılar Niğde’mizden başlatıldı. Bakanlığımızın tüm imkânları seferber edildi. Niğde’nin sanayisinin, turizminin ve diğer alanlarda gelişmesi için bu program çok büyük bir fırsattır.” dedi ve programın ana başlıklarını bildirdi.

Daha sonra Avrupa Birliği Mali Programları Daire Başkanı Murat ALTUN ve Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Semih VARDAR’ın konuyla ilgili geniş bilgiler verdi.

Niğde OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın ev sahipliğiyle gerçekleştirilen program, karşılıklı görüşmelerden sonra son buldu.