Kapat

BAŞKANDAN MESAJ

NİĞDE OSB WEB SAYFASINA HOŞ GELDİNİZ

Zengin tarihe, kültürel değerlere ve doğal zenginliklere sahip Niğde, İç Anadolu'nun gözde şehirlerindendir. Geçmişte değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan Niğde sanayi kenti olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Eğitim düzeyi yüksek, asayiş sorunu olmayan, yaşam şartları kolay ve ucuz olan Niğde, yakın gelecekte başta sanayii olmak üzere, üniversitesi, turizmi ve tarımı ile Türkiye'nin önde gelen illeri arasına girmeye adaydır.

Niğde-Bor Karayolu üzerinde il merkezine 7 km, Bor ilçe merkezine 6 km uzaklıkta yer alan Niğde Organize Sanayi Bölgesi 420 hektar alan üzerinde sanayicilere hizmet vermektedir. Niğde OSB genişleme çalışmaları devam etmektedir. Niğde OSB'yi tanımak ve Niğde OSB'de yatırım yapmanın avantajlarını görmek için "Kurumsal" menüsüne göz atınız.

Yatırım yapmayı düşünen girişimcileri Niğde Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmaya davet ediyoruz.

 

Mustafa ALTUNBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Kapat

BELGE & DOKÜMANLAR

YAPI RUHSATI

YAPI KULLANMA İZNİ

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI

Close

AÇIK İŞ İLANLARI

Niğde OSB de faaliyet gösteren firmalarımızın vasıflı-vasıfsız eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmet vermektedir.


HABER, DUYURU VE ETKİNLİKLER

NİĞDE OSB’NİN YAPILAŞMA KATSAYISI 0.70’E YÜKSELDİ.

Bölgemizin bir bölümünde 0.50, bir bölümünde TAKS 0.55 KAKS 0.70 olan yapılaşma katsayısının yükseltilmesi için yapılan çalışmalar sonuca ulaşmıştır. Tüm OSB alanının 0.70 emsalden yararlanması için yapılan imar tadilatı Bilimi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onanarak kesinleşmiştir.

Bir başka deyişle Niğde OSB’nin yapılaşma katsayısı 0.70’e yükselmiştir.

Bölgemizin geleceğini etkileyen, arsa israfına son verecek olan bu uygulama yatırımcılarımız için büyük bir kazanım olmuştur.

Bu uygulamanın kazanımının 500.000,00 m²’den fazla fabrika binası kapalı alanı artışı olduğu düşünülürse, katkının büyüklüğü daha iyi anlaşılacaktır.