Kapat

BAŞKANDAN MESAJ

NİĞDE OSB WEB SAYFASINA HOŞ GELDİNİZ

Zengin tarihe, kültürel değerlere ve doğal zenginliklere sahip Niğde, İç Anadolu'nun gözde şehirlerindendir. Geçmişte değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan Niğde sanayi kenti olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Eğitim düzeyi yüksek, asayiş sorunu olmayan, yaşam şartları kolay ve ucuz olan Niğde, yakın gelecekte başta sanayii olmak üzere, üniversitesi, turizmi ve tarımı ile Türkiye'nin önde gelen illeri arasına girmeye adaydır.

Niğde-Bor Karayolu üzerinde il merkezine 7 km, Bor ilçe merkezine 6 km uzaklıkta yer alan Niğde Organize Sanayi Bölgesi 420 hektar alan üzerinde sanayicilere hizmet vermektedir. Niğde OSB genişleme çalışmaları devam etmektedir. Niğde OSB'yi tanımak ve Niğde OSB'de yatırım yapmanın avantajlarını görmek için "Kurumsal" menüsüne göz atınız.

Yatırım yapmayı düşünen girişimcileri Niğde Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmaya davet ediyoruz.

 

Mustafa ALTUNBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Kapat

BELGE & DOKÜMANLAR

YAPI RUHSATI

YAPI KULLANMA İZNİ

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI

Close

AÇIK İŞ İLANLARI

Niğde OSB de faaliyet gösteren firmalarımızın vasıflı-vasıfsız eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmet vermektedir.


HABER, DUYURU VE ETKİNLİKLER

AHİKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI NİĞDE OSB’DE YAPILDI.

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 10 Aralık 2013 Salı günü saat 14:30’da, Niğde Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde yapıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi Özdemir ÇAKACAK Başkanlığındaki toplantı, Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ, Aksaray Valisi Selami ALTINOK, Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN’ın yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih YILDIZ’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi kurul üyeleri Niğde OSB'de yer alan Işıl Tekstil Ltd. Şti. ve Birko A.Ş.'nin tesislerinde incelemelerde bulundu.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi Özdemir ÇAKACAK toplantının açılışında yaptığı konuşmada;

“Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlarla ilgili çalışmaları değerlendirerek başlayacaktır. Ajansımız, geçtiğimiz ay THY Nevşehir Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Kuala Lumpur ve Singapur’a çalışma ziyaretleri gerçekleştirmiştir. Yine, 14-15 Kasım 2013 tarihleri arasında Kapadokya’daki turizm ürün ve servislerinin tanıtılarak uzun dönem turizm ortaklıklarının gerçekleştirilmesi amacıyla Birleşmiş Milletler Karadeniz Ticaret & Yatırım Tanıtım Programı (BSTIP), Ahiler Kalkınma Ajansı ve Türk Hava Yolları Nevşehir Bölge Müdürlüğü ortaklığında Nevşehir’de “Kapadokya Turizm Tanıtım Forumu” düzenlenmiştir. Ayrıca, Aksaray ve Nevşehir İŞKUR İl Müdürlükleri tarafından düzenlenen kariyer fuarlarına Ajansımız da destek sağlamıştır.

Geçtiğimiz ay yapılan çalışmaların değerlendirilmesinin ardından toplantı 2013 Yılı İkinci Dönem Teknik Destek Programı sonuçlarının Yönetim Kurulu’na sunulması ile devam edecektir.

Ardından Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği’nin 4. maddesi gereğince Genel Sekreterliğimiz tarafından hazırlanan Ajansımızın insan kaynakları politikasına ilişkin rapor, Yönetim Kurulumuza sunulacaktır. Raporda uygulamaya dair bilgiler, insan kaynakları profilimiz, insan kaynakları politikasına ilişkin Ajans faaliyetleri ve geliştirilmesine yönelik öneriler yer almaktadır.

Diğer bir gündem maddesi ise, yararlanıcılardan gelen talepler doğrultusunda Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında desteklenen projelerin uygulama süresinin uzatılması konusu olacaktır.

Toplantıda ayrıca Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenmesine karar verilen projelerin geldiği aşama ile ilgili bilgi verilecektir.

Bir diğer konu ise, 25 Aralık 2013 tarihinde Aksaray’da yapılması planlanan Kalkınma Kurulu Toplantısı hakkında Yönetim Kurulu üyelerimizin bilgilendirilmesidir.

Bildiğiniz gibi Kalkınma Kurulu Başkanı seçimi son olarak 18 Ekim 2011 tarihinde Kırıkkale’de gerçekleştirilmiş, son Kalkınma Kurulu toplantısı ise 25 Haziran 2013 tarihinde Niğde’de yapılmıştır. 31.05.2013 tarih ve 28663 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2013/4748 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Kalkınma Kurullarına temsilci gönderecek kamu kurum ve kuruluşları ile özel kesim ve sivil toplum kuruluşları yeniden belirlenmiştir. Kalkınma Kurulu Başkanı iki yılda bir seçildiğinden, 25 Aralık 2013 tarihinde Aksaray’da yapılacak olan Kalkınma Kurulu, yeni üyelerle toplanacak ve başkanlık seçimi yapılacaktır.

Toplantımız gelecek bir ay için planlanan diğer çalışmaların tartışılmasıyla sona erecektir.”dedi.