Kapat

BAŞKANDAN MESAJ

NİĞDE OSB WEB SAYFASINA HOŞ GELDİNİZ

Zengin tarihe, kültürel değerlere ve doğal zenginliklere sahip Niğde, İç Anadolu'nun gözde şehirlerindendir. Geçmişte değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan Niğde sanayi kenti olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Eğitim düzeyi yüksek, asayiş sorunu olmayan, yaşam şartları kolay ve ucuz olan Niğde, yakın gelecekte başta sanayii olmak üzere, üniversitesi, turizmi ve tarımı ile Türkiye'nin önde gelen illeri arasına girmeye adaydır.

Niğde-Bor Karayolu üzerinde il merkezine 7 km, Bor ilçe merkezine 6 km uzaklıkta yer alan Niğde Organize Sanayi Bölgesi 420 hektar alan üzerinde sanayicilere hizmet vermektedir. Niğde OSB genişleme çalışmaları devam etmektedir. Niğde OSB'yi tanımak ve Niğde OSB'de yatırım yapmanın avantajlarını görmek için "Kurumsal" menüsüne göz atınız.

Yatırım yapmayı düşünen girişimcileri Niğde Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmaya davet ediyoruz.

 

Mustafa ALTUNBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Kapat

BELGE & DOKÜMANLAR

YAPI RUHSATI

YAPI KULLANMA İZNİ

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI

Close

AÇIK İŞ İLANLARI

Niğde OSB de faaliyet gösteren firmalarımızın vasıflı-vasıfsız eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmet vermektedir.


HABER, DUYURU VE ETKİNLİKLER

TÜRKİYEDE İLK OLARAK NİĞDE OSB ELEKTRİK ÜRETİMİ VERİLERİNİ TEİAŞ'A AKTARMAYA BAŞLADI

İçerisinde elektrik üretim tesisi bulunan tüm OSB'lerin ilk etapta üretim verilerini, ilerleyen zamanlarda üretim ve tüketim verilerini TEİAŞ'a aktarma zorunluluğu bulunmaktadır. 

Bu konuda Türkiyede’ki OSB’lerin çalışmaları devam etmektedir.

Üretim ve tüketim verilerinin TEİAŞ’a aktarılması konusunda yapılan çalışmalar sonucunda Türkiyede ilk olarak Niğde OSB SCADA Kontrol Merkezi ve TEİAŞ SCADA sistemi arasındaki veri aktarımı gerçekleşmiştir.

Niğde OSB Yüklenicisi Sungen Solar Ltd. Şti. tarafından 2017 yılında hazırlanan,  Endoks Enerji Ltd. Şti. tarafından gerçekleştirilen SCADA Sistemi Ekim 2020'de devreye alınarak 21 Ekim 2020 tarihinde düzenli veri aktarımına başlamıştır.  

Hayırlı olsun...